Rozwiązanie DraftSight pomaga zoptymalizować proces projektowania i tworzyć wspaniałe projekty poprzez płynne połączenie kreślenia CAD 2D i 3D.

DraftSight zapewnia możliwość intuicyjnego kreślenia w 2D i zdobycia doświadczenia w projektowaniu 3D przez architektów, inżynierów, dostawców usług budowlanych, profesjonalnych użytkowników CAD, projektantów, wytwórców, producentów, wykładowców i hobbystów. DraftSight pozwala na tworzenie, edycję, wyświetlanie i dodawanie adnotacji do każdego pliku w formacie DWG. Program posiada znany użytkownikom interfejs, zbliżony do tego z innych, podobnych aplikacji CAD, co gwarantuje szybkie przejście z innego oprogramowania.DraftSight Dassault Systemes

Co to jest DraftSight?

DraftSight to profesjonalne oprogramowanie do projektowania CAD 2D i 3D.

Jakie są pakiety DraftSight?

DraftSight występuje w licencjach Standard, Professional, Premium, Enterprise, Enterprise Plus.

Jakie są licencje DraftSight?

DraftSight dostępny jest w licencjach jednostanowiskowych i sieciowych.

Czy DraftSight dostępny jest w licencji wieczystej?

Od wersji 2019 DraftSight dostępny jest w subskrypcji 12 miesięcznej dla Pakietu DraftSight Standard, DraftSight Professional oraz DraftSight Premium. Pakiety DraftSight Enterprise oraz DraftSight Enterprise Plus dostępne są w subskrypcji 12 miesięcznej lub wieczystej licencji.

Czy DraftSight Standard można używać komercyjnie w firmie?

Tak, DraftSight Standard, Professional, Premium, Enterprise, Enterprise Plus można wykorzystywać komercyjnie w firmie.

Ile kosztuje licencja DraftSight Standard?

Licencja DraftSight Standard kosztuje 99€ netto/12 miesięcy.

Ile kosztuje licencja DraftSight Professional?

Licencja DraftSight Professional kosztuje 199€ netto/12 miesięcy.

Ile kosztuje licencja DraftSight Premium?

Licencja DraftSight Premium kosztuje 499€ netto/12 miesięcy.

Ile kosztuje licencja DraftSight Enterprise?

Licencja DraftSight Enterprise kosztuje przy rocznej, odnawialnej subskrypcji na 12 miesięcy 399€ netto lub wieczysta licencja 499€ netto

Ile kosztuje licencja DraftSight Enterprise Plus?

Licencja DraftSight Enterprise Plus kosztuje przy rocznej, odnawialnej subskrypcji na 12 miesięcy 699€ netto lub wieczysta licencja 899€ netto

Co oznacza wieczysta licencja z roczną subskrypcją dla licencji Enterprise i Enterprise Plus

Licencje Enterprise i Enterprpsie Plus możemy zakupić jako licencję wieczystą. Dla licencji DraftSight Enterprise koszt zakupu wyniesie 499€ + 299€ (pierwszy rok) i w kolejnych latach możemy opcjonalnie kupować subskrypcję (aktualizacja i wsparcie techniczne) za kwotę 299€. Lub licencję 12 miesięczną w kwocie 399€/rok i gdy będziemy ją przedłużać to każdego roku koszt przedłuzenia wyniesie 399€. Analogicznie dla DraftSight Enterprise Plus 899€ + 499€ (pierwszy rok) i w kolejnych latach opcjonalnie subskrypcja 499€. Licencja na 12 miesięcy to koszt 699€/rocznie.

Jak mogę zakupić DraftSight Standard, DraftSight Professional, DraftSight Premium?

Licencje DraftSight Standard, DraftSight Professional oraz DraftSight Premium sprzedawane są w rocznej, odnawialnej subskrypcji na 12 miesięcy. Zakup odbywa się w oficjalnym sklepie internetowym Dassault Systemes. Przejdź do strony i wybierz Pakiet DraftSight dla Twojej firmy.

Jak mogę zakupić DraftSight Enterprise, DraftSight Enterprise Plus?

Licencje DraftSight Enterprise, DraftSight Enterprise Plus sprzedawane są przez oficjalnego dystrybutora DraftSight w Polsce firmę DPS Software. Przejdź do formularza i skontaktuj się z DPS Software.

Czy licencje DraftSight zawierają wsparcie techniczne?

Wyłącznie licencje DraftSight Enterprise, DraftSight Enterprise Plus zawierają pomoc techniczną resellera DPS Software.Dla pakietów Standard, Professional oraz Premium dostępna jest pomoc producenta poprzez kontakt mailowy draftsight.standard.online(at)3ds.com

Czy istnieje wersja DraftSight 2019 Free?

Nie, od wersji 2019 DraftSight dostępny jest wyłącznie w licencjach płatnych. Brak licencji darmowej.

W jaki sposób mogę aktywować zakupioną licencję DraftSight 2019?

Licencje DraftSight Standard, Professional i Premium aktywujemy podczas instalacji. W oknie Menedżera instalacji wybieramy opcję "Numer seryjny (Standard, Professional, Premium) i w oknie wpisujemy otrzymany po zakupie drogą mailową nasz numer seryjny.

Czy otrzymam fakturę za zakup oprogramowania DraftSight w sklepie internetowym?

Tak, faktura zostanie przesłana drogą mailową na podany podczas zakupu adres e-mail. W przypadku zakupu dokonanego kartą kredytową realizacja zamówienia odbywa się tego samego dnia. Przy wyborze innej formy płatność proces zakupu moze trwać do 14 dni, aż płatność zostanie zaksięgowana. Razem z linkiem do pobrania FV zostanie przesłany numer seryjny oprogramowania. FV jest wystawiana przez sklep internetowy Cleverbridge. Chcesz otrzymać polską FV? Przejdź do formularza i skontaktuj się z DPS Software.

Czy FV VAT za zakup będzie wystawiona w walucie PLN?

Tak, jeżeli zakup odbędzie się w walucie PLN. Walutę można zmienić w trakcie dokonywania zakupu. Prawy, górny, róg strony na której dokonujemy zakupu. Zakupu możemy dokonać np. w €.

Przy wpisywaniu danych do faktury po wpisaniu nr NIP pojawia się informacja o błędzie. Dlaczego widzę błąd?

Aby dokonać zamówienia online Twoja firma musi posiadać NIP europejski, czyli z przedrostkiem "PL". Co oznacza, że Twoja firma może dokonywać transakcji z kontrahentami zagranicznymi, czyli z innych krajów Unii Europejskiej. Możesz upewnić się czy Twoja firma posiada taki NIP na stronie www.ex.europa.eu.

Sklep internetowy korzysta ze strony internetowej Komisji, która jest systemem przetwarzającym dane w czasie rzeczywistym, sprawdza ważność numerów VAT w bazach danych prowadzonych przez państwa członkowskie. Jeśli Twój numer VAT wyświetla się jako nieprowidłowy, pojawi się komunikat "Wystąpił błąd podczas weryfikowania danych", a pole NIP podświetli się na czerwono, powinieneś zwrócić się do własnej administracji podatkowej w celu wyjaśnienia sprawy np. czy Twój NIP jest NIPem europejskim.

Możesz także skontaktować się z DPS Software by zamówić oprogramowanie DraftSight na podstawie FV pro forma. Przejdź do formularza kontaktowego.

Jak mogę dokonać zakupu przelewem?

W trakcie kupowania oprogramowania w pierwszym kroku podajemy nasze dane oraz wybieramy formę płatności „PRZELEW” i przechodzimy przez pozostałe kroki i dokonujemy zamówienia. Na podany w trakcie zamówienia nasz adres mailowy otrzymamy informacje o dokonanym zakupie wraz z danymi do przelewu takimi jak:
- numer referencyjny naszego zamówienia
- nazwę oraz dane banku, nr konta do przelewu, SWIFT i IBAN (bank zagraniczny, Deutsche Bank, Kolonia, Niemcy)
- kwotę do przelewu, w PLN lub €, w zależności jaką wybraliśmy w trakcie zakupu
- tytułem przelewu jest nasz numer referencyjny

Czy przelew międzynarodowy spowoduje naliczenie dodatkowych opłat?

Przelewy międzynarodowe mogą podlegać dodatkowym opłatom. Odpowiedzialność za wszelkie opłaty dodatkowe leży po stronie Twojego banku. Jeżeli Twój bank nie nakłada dodatkowych opłat kwota przelwu wyniesie tyle ile wartość zamawianego oprogramowania (w PLN lub innej walucie).

Jak mogę anulować automatyczne przedłużenie subskrypcji?

Zakup licencji w sklepie internetowym wymaga zaznaczenia opcji "Potwierdzam subskrypcję". Wiąże się to z automatyczną opłatą naliczaną wielokrotnie co 12 miesięcy. Aby anulować automatyczne przedłużenie subskrypcji należy po dokonaniu zakupu zalogować się do konta (informacje o koncie otrzymujemy drogą mailową wraz z numerem licencji), gdzie w każdej chwili możemy odznaczyć tę opcję. Spowoduje to anulowanie przyszłych, automatycznych opłat za odnowienie usługi.

Od kiedy liczona jest data wygaśnięcia subskrypcji?

Zakupiona subskrypcja jest ważna przez 12 miesięcy od daty zakupy licencji.

Czy mogę używać DraftSight Standard/Professional/Premium na więcej niż jednym komputerze?

W ramach obecnego modelu licencjonowania możesz aktywować tylko Numer Seryjny produkt na jednym komputerze w danym momencie. Jeśli musisz użyć DraftSight na innym komputerze tymczasowo lub w przypadku wymiany komputera możesz to zrobić przenosząc/transferując swoją licencję na inny komputer, korzystając z opcji dostępnych w Menadżerze Licencji. Aby skorzystać z transferu licencji należy przejść do Pomoc/Deaktywacja DraftSight. Po udanej deaktywacji można aktywować licencję na drugim komputerze. Uwaga! Liczba transferów jest ograniczona do 100 (nie dotyczy licencji sieciowych Enterprise i Enterprise Plus).

Co muszę zrobić w przypadku kiedy nie mogę wykonać transferu licencji ponieważ komputer uległ awarii?

W takim przypadku należy skontaktować się z Wsparciem Technicznym DraftSight załączając opis awarii, numer seryjny oraz prośbę o deaktywację licencji. Mail należy wysłać na adres odpowiadajacy zakupionej licencji:

  • DraftSight Standard - DraftSight.Standard.Online@3ds.com
  • DraftSight Professional - DraftSight.Professional.Online@3ds.com
  • DraftSight Premium - DraftSight.Premium.Online@3ds.com

Jaka licencja odpowiada funkcjonalności DraftSight Free?

Licencja DraftSight Standard posiada taką samą funkcjonalność jak wycofana darmowa licencja DraftSight Free.